Makyajsız Halleri İle Sizi ”Genetik Neymiş Yaşasın Kozmetik” Diye Bağırtacak 32 Ünlü Kadın

Yayinlanma tarihi 06/11/2020

Sanatçıları her zaman televizyonlarda ihtişamlı olarak görmekteyiz ve saf karizmaları insanlarda inanılmaz bir sevgi ve aşk uyandırıyor. Ama, çok fazla bayıldığımız sanatçılarla en saf halleriyle ve boyasız görsek, belki ilk görünce onları tanıyamayız? Dakikalarca güzellik masasına yatıp mükemmel değişimler yaşamadan gördüğümüz, bizde inanılmaz sevgi oluşturan sanatçılar, belki de hiç bilinmeden dibimizden geçip gidecektir! Bazılarının, küçüklükten olan müthiş bir karizmaya sahip olsa da; Diğerleri şimdilerin sadece makyaj ve estetik harikası! İşte, en çok sorulan ünlülerin kozmetik malzemeler olmadan hallerini size sunuyoruz! Bazıları karşı komşumuzun oğlu kadar normal ve çok saf dururken, diğerleri tam bir düş kırıklığı yaratabilir. Haydi gelin, hazırsanız hep beraber bakalım, “Kötü kadın yoktur, bakımsız kadın vardır” diyip, çayları alıp bakmaya başlayalım!

Hadise

Yadırgamamak mümkün değil! Genellikle çok ağır makyajlarla sahnelerde ve ekranlarda olan ünlülerin, makyajsız halleri bize biraz ürkütücü gelebiliyor. “Stir Me Up” şarkısıyla hayatımıza giren ve “O Ses Türkiye” yarışmasında jüri olan uzun yıllardır ekranlarda gördüğümüz Hadise’yi yaptığı ağır makyajlarla göz alıcı ve epey iddialı görmeye alışkınız. Sosyal medyada makyajsız halini takipçileriyle paylaşan şarkıcı, makyajla efsanevi bir değişim yaşadığını takipçilerine sunmuştur. Bazıları için şok etkisi yaratan bu makyajsız hali, bazıları tarafından da beğeni alıyor. Özel hayatıyla mercek altına alınan Hadise, jüriliğinde mütevazi yönüyle de sevilen ünlülerden biridir.

Hadise

Gülben Ergen

Abartmıyoruz gözleriniz açık kalabilir. Modellik, şarkıcılık, sunuculuk, oyunculuk yapan ve neredeyse her dalda kendini gösteren Gülben Ergen, makyajla hayret içinde bırakan değişim yaşayan ünlülerden biri. Dışarıda gezdiğiniz sıralarda Gülben Ergen ile karşılaşsanız, büyük ihtimalle kendisini ilk bakışta tanımanız çok zor olacak, hatta bu sıradan görüntüsü nedeniyle O’nun Gülben Ergen olduğunu anlamayacaksınız bile. Makyajlı hali bambaşka olan Ergen için makyajlı makyajsız fotoğrafının aynı kişi olduğunu söylemek oldukça zor. Özel hayatında yaşadığı inişli çıkışlı hayatı ve girdiği tartışmalar sayesinde gündemde kalan ve ekranlarda yapılan ağır makyajı, bakımlı saçları oldukça değiştiren 46 yaşındaki sanatçı, 3 çocuk sahibi olmasına rağmen ise düzgün fiziğiyle dikkat çekiyor.

Gülben Ergen

Pınar Altuğ

Şaşkınlıktan gözlerinizin yerinden fırlayacağı, sizde şok etkisi yaratan diğer bir ünlü; sunuculuktan oyunculuğa kadar birçok alanda kendini ispatlamış Pınar Altuğ. Makyajlı haliyle bambaşka birine dönüşüyor. Tescilli bir güzelliği olsa da bakım ve kozmetik ürünleriyle de ağzımızı açık bırakmayı sağlayacak kadar havalı olduğunu görüyoruz. Ekranlarda her zaman oldukça bakımlı olan güzel oyuncu, doğal halinde ise bir hayli değişiyor. Kendisine ekrana geçiğ bir rimel ve ruj geçme isteği insanın içinden gelmiyor değil.  Attığı her adımda, yaptığı her açıklama gündeme düşebilen Altuğ, “Çocuklar Duymasın” dizisindeki rolü ve Yağmur Atacan ile yapmış olduğu mutlu evliliğiyle ve kızıyla da sosyal medyada adından söz ettirmeyi başarıyor.

Pınar Altuğ

Beren Saat

Türkiye’nin “Bihter’i” olmayı başaran zarif oyuncu Beren Saat, sade bir güzelliği olan ve beğeni toplayan isimlerden. Özel hayatında ise pek makyaj yapmayan Beren Saat, estetikle de işi olmayan, kendini seven, naturel güzelliği sayesinde de hem kadınları hem erkekleri etkileyen nadir isimlerden biridir. Güzel gülüşüyle bile makyajın yerini doldurabilen Beren Saat, cilt bakım rutinini detaylı bir şekilde paylaşsa hiç fena olmaz! Ünlü sanatçı Kenan Doğulu ile evliliğini sürdüren güzel oyuncuyu uzak kaldığı ekranlarda yeni projeleriyle görmek için sabırsızlıkla bekliyoruz.

Beren Saat

Hazar Ergüçlü

Gözlerinize inanamayacağınız diğer bir ünlümüz, hiçbir makyaj ürünü kullanmadığı bir zamanda kameralarla karşılaşan Hazar Ergüçlü. Güzel oyuncunun 46 yaşında sevgilisi vardır. Onur Ünlü ve Hazar Ergüçlü arasındaki yaş farkı sebebiyle uzun zamandır eleştiri konusu olan ve gündemde kalmayı başaran 27 yaşındaki Hazar Ergüçlü, oyunculuk performansı sayesinde de beğenilen isimlerden olmuştur. Makyajsız fotoğrafları objektiflere yansıyan Ergüçlü’nün cildindeki sivilceler ve kabarıklıklar hayranlarının da şaşırmasına sebep oldu. Son dönemde de “Muhafız” dizisiyle karşımıza çıkan oyuncu, “Kar” filmiyle “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü almayı başararmış ve emeklerinin karşılığını almıştır.

Hazar Ergüçlü

Ivana Sert

Genellikle fazlasıyla bakımlı ve ağır makyajlı halleriyle kameralar karşısına geçen Ivana Sert, elbette makyajla da oldukça değişen ünlülerden; ancak makyajsız haliyle de naturel bir güzelliğe sahip. Giyim tarzı, konuşması,  farklı yüz hatları ile sevilen moda ikonu Ivana Sert, makyajsız haliyle de takipçilerinden tam not almayı başarıyor. Düzgün fiziğini de dans etmesine ve düzenli spora borçlu olduğunu belirten Ivana Sert, cildini de her gün temizleyerek nemlendirici uygulamayı da ihmal etmiyor. Güne kahvesi limonlu suyuyla başlayan hoş modacı, güzelliğini de kahveye ve suya borçlu olduğunu da belirtiyor.

Ivana Sert

Sinem Kobal

Makyajla gözlerimize inanamayacak kadar büyük bir değişim yaşamayan,  sade güzelliğini hafif makyajla destekleyen Sinem Kobal’ı 13 yaşından beri ekranlarda görmekteyiz. Yıllar geçtikçe de kendinde köklü değişimler yapmayan güzel oyuncu, güzel fiziğini düzenli spora, pürüzsüz ve canlı cildini de aktardan satın aldığı doğal ürünlerle bakımlarına borçlu olduğunu her fırsatta belirtiyor. 3 yıldır ise ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ile mutlu bir evliliği devam eden Sinem Kobal, makyaj ve bakım ürünleriyle şok edici değişim gerçekleşen ünlülere inat, sosyal medya hesabında doğal haliyle paylaşım yaparak hayranlarını mest ediyor.

Sinem Kobal

Meryem Uzerli

“Muhteşem Yüzyıl” dizisinde rol alan ünlü oyunculuk kariyeriyle hayatımıza giren Meryem Uzerli, mavi gözleri ve bembeyaz teni sayesinde ilgi çeken ünlülerden. Makyajlı ve bakımlı haliyle de oldukça farklı bir güzelliğe sahip olan Meryem Uzerli, doğal haliyle de hayranlarını büyülemeyi başarıyor. Hürrem Sultan rolü sayesinde ekranlara adeta bomba gibi düştükten sonra kendisinde radikal değişiklikler yapan güzel oyuncu, Orta Doğu’nun da ünlü aktörlerinden biri olmayı başarmıştır. Güzelliği kadar oyunculuğuyla da herkesin beğenisini alan Meryem Uzerli, oluşturduğu kozmetik markası ile Arap ülkelerinde oldukça ciddi satış rekorları kırdı.

Meryem Uzerli

Gülşen

Hayretler içinde kalacağınızı biliyoruz! Şarkıları ve sesiyle konserlerde sevilen sanatçısı olan Gülşen, yıllardır yaptığı başarılı işiyle piyasada kalmayı başarıyor. Sahnelerinde makyajlı ve bakımlı haliyle tam bir yıldız gibi parlayan Gülşen, makyajsız olduğunda, doğal haliyle ise oldukça sıradan bir görüntüye sahip. Makyaj ürünleriyle yaşadığı harika değişim ve yaptırdığı estetikler sayesinde yıldan yıla farklı bir insana dönüşen Gülşen, doğal görüntüsüyle de akıllara durgunluk verecek kadar farklı oluyor. Kilo vermeyi de abartarak hayranlarından oldukça tepki almış olan şarkıcı, bir süre “pijamalı kız” şeklinde anılarak gündeme gelmiş ardından ruh haliyle birlikte tarzını da değiştirmiştir. Ancak yaptırdığı estetik ve botoksları biraz abartarak Hollywood yanağı bile yaptırmış ve naturel görüntüsünü de kaybetmiştir.

Gülşen

Özge Özpirinçci

Duru güzelliğe sahip olan, adından söz ettirmiş diğer bir oyuncu ise Özge Özpirinçci. Browni reklamında oynayarak kariyerinde büyük bir çıkış sağlamıştır. “Melekler Korusun” dizisindeki karakterinde başrol oynayan ülkenin tamamında geniş bir hayran kitlesine ulaşan güzel oyuncu, birçok dizi, reklam ve sinema filminde de zamanla karşımıza çıkmıştır. Kozmetik ürünleri sayesinde harika bir görüntüye kavuşuyor olsa da, makyajsız da tanınmayacak kadar farklı hale gelen ünlülerden değil. Sosyal medya hesabından da zaman zaman doğal haliyle paylaşım yapan  güzel oyuncu, her koşulda hayranlarının beğenisini almayı başarıyor. Yaşadığı aşklar da gündemde konuşturan Özge Özpirinçci, 5 yıldır Burak Yamantürk ile aşk yaşamaktadır.

Özge Özpirinçci

Pelin Akil

Gözlerinize inanamayacağınız kadar bambaşka olan sıradaki ünlümüz Pelin Akil! Şaşkınlıktan dilinizi yutabilirsiniz, çünkü Pelin Akil makyaj sayesinde o kadar büyük bir değişim yaşıyor ki adeta başka birine dönüşüyor. İkiz bebek annesi ve bir hayli heyecan yaşayan ünlü oyuncu, doğal haliyle de fotoğraflar paylaşıyor ve yine de hayranlarının beğenisini almaya devam ediyor. Kendisi gibi oyunculuk kariyeri olan Anıl Altan ile bir süredir mutlu mesut bir evliliği olan güzel oyuncu, oynadığı tiyatrolar, televizyondaki dizileri, sinema ve reklam filmleri sayesinde de adından söz ettiriyor.

Pelin Akil

Berrak Tüzünataç

Gözlerinin maviliği ve farklı yüz hatlarıyla doğal bir güzelliği olan Berrak Tüzünataç, makyaj yapılmamış haliyle de beğeni alıyor ancak makyajlı haliyle mükemmel bir değişim yaşadığı da ortada. Zayıflığına rağmen, daha da kilo verip adeta eriyen Berrak Tüzünataç, hayranlarını hem korkutup hem de endişelendirdi. Dileriz en yakın zamanda eski haline dönererek sevenlerini daha da üzmez. Yaşadığı aşklarla da gündemde yer edinen güzel oyuncu, son dönemlerde “Çi” ve “Dip” dizilerindeki rolleriyle karşımıza çıktı.

Berrak Tüzünataç

Nur Yerlitaş

Kozmetik ürünleriyle ağzımızı açık bırakacak kadar çok değişen ünlülerden bir diğeri de elbette harika modacı Nur Yerlitaş! ‘İşte Benim Stilim’ yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır ve bu yarışmayla kariyerinde zirveyi yakalayn ünlü modacı, kendine has giyim tarzı ve dikkat çeken yorumları sayesinde izleyicilerin çoğunluğundan beğeniler alıyor. Verdiği kilolar sayesinde de gündeme gelen Nur Yerlitaş, dürüst olmak gerekirse kendine özgü stiliyle makyajlı ya da makyajsız fark etmeden hayranlarının kalbinde yer kazanmış bir sanatçıdır.

Nur Yerlitaş

Demet Özdemir

Esmer oyuncu bunun avantajını yaşıyor gibi görünüyor, zaman zaman makyaj yapmaya bile gerek duymayabiliyor. “Erkenci Kuş” dizisindeki rolüyle de oyunculuk hayatında ciddi bir çıkış yakalayan Demet Özdemir de bu avantajdan yararlanan oyunculardan. Makyaj yapılmamış ve naturel halleriyle de övgü alıp, sevenlerinin ilgisini çeken oyuncu hayranlarını büyülemeyi de başarıyor. Sosyal medya hesabından takipçilerinden, “Makyaj yapmadan bile nasıl bu kadar güzel olmayı başarıyorsunuz?” gibi sorular alan Demet Özdemir, yaptığı makyaj ve bakımlarla çok değişse de makyajsız haliyle bile karşımıza çıktığında da tanımakta zorlanmayacağımız ünlülerden.

Demet Özdemir

Seren Serengil

Aklınızın alamayacağı büyük değişimlerden biri ise kesinlikle Seren Serengil. Kahvenizi hala bitirmediyseniz dikkatli olun, şaşkınlıktan kahveniz boğazınızda bile kalabilir. Kirpikleri ve ağır makyajıyla gördüğümüz makyajı olmadan tanımakta oldukça güçlük çekeceğimiz Seren Serengil, makyajsız haliyle de güzel ve aydınlık bir cildi olmasına rağmen, yaptığı yoğun makyajlarıyla tüm doğallığını artık kaybettiğinden, kozmetik ürünleri kullanmadığı zamanlarda adeta farklı birine dönüşüyor. Kendisine makyaj yapmadan ya da hafif makyaj yapılmış haliyle de güzel göründüğünü hatırlatarak, fazla makyajını temizlemesi için makyaj temizleme mendilleri hediye edebiliriz. Ayrıca Yaşar İpek ile yapmış olduğu evlilik de gündemden düşmeyen Seren Serengil, kısa süre içinde verdiği çok fazla  kilolar sayesinde de resmen evrim geçirdi.

Seren Serengil

Fahriye Evcen

Yaptırmış olduğu estetikler sayesinde makyaj yapmadan bile güzel görünmeyi başaran ve rakiplerine adeta meydan okuyan Fahriye Evcen, Türkiye’de de yurtdışında de çok ciddi bir hayran kitlesi mevcut. Pürüzsüz ve bebek gibi bir cildin doğuştan geldiğine inanlarınız olabilir ancak doğru bir cilt bakımı sayesinde de her şey mümkün. Işıl ışıl bir cilde sahip olan Fahriye Evcen, bol bol su içerek, cildini derinlere kadar besleyerek, rutin cilt bakımını aksatmadan, kil maskesi ve çay ağacı yağı sayesinde cildini nasıl pürüzsüz tuttuğunu açıklıyor. Yaklaşık 2 yıldır Burak Özçivit ile evliliği olan güzel oyuncu, bebeği ile mutlu bir yuva için heyecanlı.

Fahriye Evcen

Hande Erçel

Kozmetik sayesinde ve ağır makyajlar nedeniyle tanımakta zorluk yaşadığımız ünlülerin aksine Hande Erçel, natürel güzelliği nedeniyle makyajla çok büyük değişiklikler göremediğimiz ünlülerden. Makyajsız verdiği pozlarla, pürüzsüz cildini,  duru ve saf güzelliğini ortaya çıkarmaktan çekinmeyen Hande Erçel’in, özellikle yeni nesil arasında inanılmaz bir hayran kitlesi mevcut. Attığı her adımı ilgi odağı olan ve son dönemlerde  “Halka” dizisindeki rolüyle ekranlarda gördüğümüz Hande Erçel, oyunculuk kariyeri kadar özel hayatındaki olaylarla da sıkı bir takibe alınmış durumda.

Hande Erçel

Burcu Biricik

Makyaj yapmayı özel hayatında pek tercih etmediğini gördüğümüz Burcu Biricik’e makyajsız halleriyle de muhteşem göründüğünü söylememek elde değil. Gözlerinin güzelliğiyle ilgileri kendine çeken ve hayranlarının beğenisini kazanan Burcu Biricik, pürüzsüz cildiyle de gözleri üzerine çekmeyi başarıyor. Daha 17 yaşında Akdeniz’in “Miss Mediterranean” geleneksel güzellik yarışmasında birinci olan Burcu Biricik, oyunculuk kariyerinde asıl kendini göstermeyi 2011’de  “Artiz Mektebi” ismindeki yarışmada 1. olarak başardı. Zorlu rolleri başarıyla halledebileceğini canlandırdığı farklı karakterler sayesinde gösteren güzel oyuncu, resmen bir doğa tutkunu. Sosyal medyada eşi Emre Yetkin ile mutluluk pozlarını hesabından paylaşan çiftin aşkları dolu dolu sürmeye devam ediyor.

Burcu Biricik

Seda Sayan

Sabah programları denildiğinde aklımıza gelen ilk isimlerden olan hiç şüphesiz ki Seda Sayan’dır. Makyajlı halleriyle oldukça genç ve ilgi çekici bir görüntüye sahip olmayı başaran Seda Sayan, makyaj yapmadığında ne yazık ki gerçek yaşını ortaya koyuyor. Ancak makyajsız haliyle tanınmayacak kadar farklı söylemek de haksızlık olacaktır.  Yıllardır sunduğu sabah programlarıyla da ekranlarda sürekli yoğun makyajlarla görmeye gözümüzün alıştığı sanatçı, 50 yaşının üzerinde olmasına rağmen makyajsız hallleriyle de güzelliğini gözler önüne sermeyi başarıyor. Genç kızlara adeta taş çıkaran fiziği, giyim tarzı ve cesurca paylaştığı makyajsız pozları takipçilerinin gönlünde bir kez daha yer edinen Seda Sayan, makyajsız doğal hallleriyle de sevenlerinden tam not almayı başarıyor.

Seda Sayan

Aslı Enver

Genellikle makyajlarında sadeliği tercih eden Aslı Enver, makyajsız olduğunda da görüntülenmekten hiç rahatsız olmuyor. Karakteristik yüz hatları, doğal güzelliği ve muhteşem gülüşü sayesinde yadsınamayacak kadar çok hayran kitlesi olan oyuncunun makyajsız halleri ve makyajlı halleri arasında çok da büyük değişimler yok. İçten bir “oh” çekerek rahatlayabilirsiniz çünkü onu en azından yolda rastlaştığımız zaman makyajsız da olsa tanıyabiliriz. Cilt bakımında ise cildini korumak için badem içeren ürünleri her gün nemlendirmede kullanan Aslı Enver, yaz aylarında ise ortaya çıkan çilleri sayesinde hayranlarının beğenisini yine kazanıyor. Murat Boz ile yaşadığı ilişkiyle gündeme düşen güzel oyuncu, çocuksu hallerini de hiç kaybetmeyerek hayranlarının gönüllerinde yine taht kurmayı başarıyor.

Aslı Enver

Serenay Aktaş

Survivor yarışmasında adını duyurmayı başaran Serenay Aktaş da sade güzelliğiyle göze çarpan ünlülerden. Futbolculuk kariyeri bulunan ve bunun yanı sıra dizilerde de rol alan 20’li yaşlardaki Serenay Aktaş, maçlarına çıkarken bile kırmızı ruj ve eyeliner olmadan çıkmadığını söyleyerek makyajı ne kadar çok sevdiğini belirtmişti. Dizi ve sinema filmlerinde karşımıza çıkan rolleriyle, hayat verdiği farklı karekterler sayesinde oyunculuktaki başarısını da ortaya koyuyor. Serenay Aktaş, sosyal medya hesabındaki paylaşımlarıyla da kendinden söz ettirmeyi başarıyor. Farklı yüz hatları ve doğal güzelliği sayesinde hayranlarından tam not alan oyuncu, kırmızı ruj ve eyeliner olmadan da sade güzelliğiyle hayranlarını büyülemeyi başarıyor.

Serenay Aktaş

Seda Bakan

Makyajsız haliyle de beğeni alan güzel oyuncu Seda Bakan, makyaj yaptığında oldukça farklı görünüyor olsa da doğal haliyle de hayranlarının ilgisini ve beğenisini toplamayı başarıyor. Pürüzsüz ve parlak bir cildi olan Seda Bakan, cildinin güzelliğini gül suyu kullanarak sağlıyor, yoğun makyajları kullanmamaya çalışıyor ve kozmetik ürünler sayesinde mucizevi değişimler göremiyoruz. Oyunculuk kariyeri kadar güler yüzü, sempatik ve doğal davranışlarıyla da sevilmeyi başaran oyuncu, son dönemlerde Murat Boz ile “Öldür Beni Sevgilim” adlı sinema filminde yer aldı.

Seda Bakan

Zeynep Farah Abdullah

“Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinde rol alan ve bu karakterle kariyerinde ilk adımı atan Farah Zeynep Abdullah, sempatik tavırları sayesinde de Türk halkının gönlünde yer edini. Yapılan hafif makyajlarıyla bile bambaşka bir yüze kavuştuğunu söylemek oldukça mümkün, ama makyajsız haliyle makyajlı hali karşılaştırıldığında tanınmayacak kadar büyük değişiklik olmadığını da kabul etmek gerekiyor. Son dönemlerde de verdiği fazla kilolarıyla hayranlarını şok eden Farah Zeynep Abdullah, oyunculuğundaki başarısı kadar güzelliğiyle de beğeni alan ünlülerden.

Zeynep Farah Abdullah

Yeliz Yeşilmen

Kozmetik ürünleri sayesinde adeta kan dondurucu bir değişime imza atan başka bir ünlü ise Yeliz Yeşilmen. Adını “Çarkıfelek” programında duyurmayı başaran Yeşilmen, rol aldığı dizilerde  aptal sarışın karakteriyle tanınmayı başarmıştı. Özel hayatında yaşadığı ilişkiler ve girdiği tartışmalarla gündemde kalmayı başaran oyuncu, makyasız haliyle kameralara yansıyınca görenleri hayrete düşürdü. Makyajsız epey solgun görünümü olan Yeliz Yeşilmen, en azından bir ruj sürmeliydin dedirtecek kadar şaşkına çeviriyor.

Yeliz Yelişmen

Gizem Karaca

Güzellik yarışmasına da katılan ve oynadığı dizilerle de adını duyuran Gizem Karaca’nın, makyajsız haliyle dışarıda gördüğünüzde tanınmayacak kadar sıradan görünüyor. Bakımlar sayesinde oldukça değişen Gizem Karaca, görenlerin ağzını açık bırakacak kadar büyük bir değişim yaşıyor. Aşk hayatıyla ve hakkındaki dedikodularla da yıllardır adından söz ettiren güzel oyuncu, güzelliğini korumak için ipucularını  sabahları kereviz, maydonoz, kivi, yeşil elma, portakal, misket limonu ve zencefilden oluşan bir tür kürü tüketerek hem bağışıklık sistemini güçlendiriyor hem de cildine içten bir bakım uygulayarak nem dengesini koruyan Gizem Karaca 2017 yılında Kemal Ekmekçi ile evlilik yapmıştır.

Gizem Karaca

Ece Uslu

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ece Uslu, 44 yaşında olmasına rağmen oyunculuğu kadar güzelliğiyle de adından söz ettirmiştir. Muhteşem fiziği ve naturel güzelliği ile çok beğenilen Ece Uslu, makyajla bambaşka olmasına rağmen makyajsız haliyle de hayranlarının gözdesi oluyor. Her haliyle hayranları tarafından beğenilen Ece Uslu, İzmirli oluşunu da belli ediyor. Neredeyse rol aldığı her dizisi reyting alan Ece Uslu, “Kara Melek” dizisiyle oldukça iyi bir çıkış yakaladıktan sonra oyunculuk kariyerindeki başarılarından her daim bahsettirdi.

Ece Uslu

Didem Soydan

Sosyal medyada makyajsız haliyle yankı yaratan Didem Soydan, hiç şüphesiz ki sarı saçları, mavi gözleri ve kusursuz fiziğiyle hayranlarını etkilemeyi başarıyor. Türkiye’de başarılı mankenler arasında görülen Didem Soydan, mankenlik kariyerinde ünlü modacılarla çalıştı ve ismini ülke genelinde de duyurmayı başardı. Didem Soydan aynı zamanda oynamış olduğu dizilerle de beğeni toplamış, Amerika’ya taşınarak kariyerine New York’ta devam etme gibi oldukça büyük bir karar alarak gündemde oldukça ilgi çekmiştir. Saçları ve cilt bakımı konusunda hassas davranarak aktarlardan tamamen bitkisel ve doğal ürünler alarak bunlarla bakım yapan manken, yüz nemlendirmede sade maden suyu ve krem yerine zeytinyağı ve kayısı çekirdeği kullanıyor.  Günlük bakımını oldukça doğal yapıyor ve asla ihmal etmiyor.

Didem Soydan

Tuba Büyüküstün

Türkiye’nin oldukça güzel kadınları arasında yer alan Tuba Büyüküstün, aldığı roller ve aşk hayatındaki sessiz yaşantısıyla beğeniler alan isimlerden. Günlük yaşantısında daha çok makyajsız görmeye alıştığımız Tuba Büyüküstün, her koşulda hayranlarını etkilemeyi de başarıyor. Cilt bakımında vitamin kapsülleri ve pembe maske kullanan güzel oyuncu, yalnızca kendi ülkesinde değil yurt dışında da oldukça kalabalık bir hayran kitlesi mevcut. Kendini göstermek adına boya küpüne girip çıkmaya gerek olmadığını gösteren güzel oyuncu, son dönemlerde ise kısalttığı saçları ve aldığı kilolarla dikkat çekip gündeme düşerek , hayranlarını üzmüş olsa da umuyoruz ki yakın zamanda kendine gelerek ekranlara dönüş yapar.

Tuba Büyüküstün

Kristen Stewart

Bella Swan karakterine Alacakaranlık serisinde yer vermiş ve bu sayede dünya genelinde bir üne kavuşan Amerikalı oyuncu Kristen Stewart, oynadığı filmler kadar aşk hayatındaki gelişmelerle de magazin gündemini sarsmaya devam ediyor. 28 yaşındaki güzel oyuncu, hafif makyaj tercih etmesine rağmen kozmetik ürünleri sayesinde oldukça farklı havaya bürünüyor. Görenleri şaşkına çeviren makyajsız haliyle oldukça sıradan bir görüntüye sahip olan Hollywood yıldızı, önceki yıl bir film çekimi için İstanbul’a gelmiş ve Türk yemeklerine hayran olmuştur. Seneler içinde farklılaşan tarzı ve yaşadığı aşklarla gündemi sarsan Kristen Stewart, sosyal medya hesabındaki paylaşımlarıyla da dikkat çekici oluyor.

Kristan Stewart

Hatice Şendil

Hatice Şendil de aklınıza gelemeyecek kadar değişiklik yaşayan ünlülerden. Canlandırdığı roller sayesinde her zaman bakımlı görmeye alıştığımız güzel oyuncu, makyajsız haliyle kameralara yakalanınca hayranları tanınmakta oldukça zorluk çekti. Kozmetik ürünleri sayesinde bambaşka bir insan gibi görülse bile, makyajsız haliyle bile sade bir güzelliğe sahip olduğunu sosyal medya hesabından paylaşım yaparak da kantılamış olan 35 yaşındaki oyuncu, hamileliğinde almış olduğu kiloları kısa sürede vermesiyle de gündeme düştü. Hatice Şendil, aşk hayatıyla ve mutlu ailesiyle de örnek olarak gösterilen ünlülerden olmuştur.

Hatice Şendil

Ebru Şallı

Şaşkınlıktan küçük dilinizi yutabilirsiniz.  Düzenli beslenme ve pilates denildiğinde hiç şüphesiz aklımıza gelecek ilk isim olan Ebru Şallı. Güzel fiziğiyle yıllara meydan okuyan Ebru Şallı, eskiden mankenlik yapmıştır. Makyaj ve bakımla hayret ettirecek kadar değişim yaşıyor. Ebru Şallı’nın makyajsız hali ise tanınmayacak kadar farklı ne yazık ki ancak  her hali de takipçilerinin gönlünde taht kurmuş durumda. Yıllarca yaşadığı aşklar ve yaptığı evliliklerle de gündemden düşmeyen kendinden söz ettiren Ebru Şallı, geçtiğimiz zamanlarda da Uğur Akkuş ile gündeme oldukça yankı uyandırdı.

Ebru Şallı

Neslihan Atagül

Eğer hala bir küçük diliniz varsa şu an onu yutma zamanı olabilir çünkü makyajla oldukça farklı birine dönüşen diğer bir ünlü ise Neslihan Atagül. Oldukça gür ve yoğun saçlarıyla herkesin beğenisini alan ve  ünlü bir markanın de reklam yüzü olan Neslihan Atagül, takma saçlarını ve makyajını çıkardığı haliyle kameralara yansıyınca herkesi adeta şok etti. Dizilerde, filmlerde her zaman oldukça alımlı görmeye gözümüzün alıştığı Neslihan Atagül, gözlerinin güzelliğini göz altı torbalarını aldırınca daha iyi anlama şansımız olsa da, en azından bir ruj sürmesini kendisine tavsiye etmeden geçemiyoruz.

Neslihan Atagül

Yasemin Özilhan

Makyajını konuşacağımız diğer ünlümüz de İzzet Özilhan ile evliliğinin ardından ekranlara veda etti diyebileceğimiz, oyunculuk kariyerini durdurarak  cemiyet hayatına karışan, sade, zarif ve şık tarzıyla ise her zaman göze çarpan Yasemin Özilhan. Güzellik felsefesinde ise önemli notanın ‘‘var olan güzelliğini ne kadar gözler önüne serebildiğin’’ ya da ‘azı karar, çoğu zarar’ düşüncesi olan Yasemin Özilhan, bol su, düzenli egzersiz, sağlıklı ve dengeli beslenmeyle güzelliğinin sırlarını da vurguluyor. Aşk hayatında da mutlu bir aile tablosu çizen Yasemin Özilhan, 2 çocuğa sahip olmasına rağmen de mankenlere dahi taş çıkarmaya yetecek fiziği sayesinde de herkesi büyülüyor.

Yasemin Özilhan

Bergüzar Korel

Upuzun saçlarını kestirerek oldukça cesur bir değişiklik yapan güzel oyuncu, makyaj yapmadan da doğal halleriyle hayranlarının beğenisini almayı başarıyor. Yeni saç modeliyle daha genç göründüğünü söyleyen Bergüzar Korel, elbette makyaj sayesinde ekranlar önünde ihtişamlı bir görüntüye ulaşsa da makyajsız doğal haliyle de tanınmayacak derecede mucizevi değişim gerçekleşen ünlülerden biri değil. Fit oluşunun ise düzenli spora bağlı olduğunu söyleyen güzel oyuncu, bol su alarak doğal besinler kullanmaya dikkat ediyor. 10 yıldır ünlü aktör Halit Ergenç ile evli olan Bergüzer Korel, mutlu aile tablosu ve evliliğinin yanı sıra başarılı oyunculuk kariyeriyle örnek olan ünlülerden.

Bergüzar Korel

Adriana Lima

Bütün dünyada herkesin gözlerini kamaştıran güzel model Adriana Lima, hem makyajlı halleri hem de naturel haliyle beğenileri alan ünlülerden. Hiç şüphesiz ki kırmızı halıda yürürken büyüleyici, görkemli duruşuyla adeta divaya dönüşen Adriana Lima’nın makyajsız haliyle makyajlı hali karşılaştırıldığına epey bir değişiklik olsa da tanınmayacak kadar büyük bir fark olduğunu dile getirmek de pek mümkün olmaz. Yaptığı işlerle birlikte, aşk hayatıyla ve yaşadığı ilişkilerle de dünya gündeminde çok konuşulan Adriana Lima, Victoria’s Secret defilelerinde boy göstermiş ve Guess, Armani, Maybelline gibi markaların da reklam filmlerinde oynayarak reklam yüzü olarak da isminden söz ettirmiştir.

Adriana Lima

Rihanna

Harika albümler yaparak dünya genelinde oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip olan Rihanna, sesinin mükemmelliği kadar, güzelliğiyle de bütün dünyayı kendine hayran etmeyi başarıyor. Makyajsız halleri ve günlük kıyafetleriyle de hayranlarını büyüleyen dünya starının naturel bir güzelliğinin olduğu görmezden gelinemeyecek bir gerçek. Makyajlarıyla da hepimizi hayrete düşürecek kadar kusursuz bir değişim görsek de, doğal halleri de hayranlarının gözünde beğeni kazanıyor. Abur cubura olan sevgisiyle tanınan şarkıcının, her gün fazlasıyla atıştırdığı abur cuburlara rağmen bunları nasıl yakıp formunu korumayı başardığı ise oldukça merak ediliyor.

Rihanna

Ezgi Mola

Verdiği kilolar sayesinde gündeme gelen ve çok konuşulan Ezgi Mola, kariyerindeki başarısı kadar neşeli tavırları ve sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlarıyla da beğeniliyor. Her zaman gülmeyi, eğlenmeyi başaran tatlı oyuncu, sosyal medya hesabından makyajsız fotoğrafını paylaşıp, “makyaj güzeliyim” yazarak kendisiyle ilgili şaşırtıcı bir itirafta bulundu. İçten paylaşımları ve naturel haliyle takipçilerinden tam not alan yetenekli oyuncu, komik tavırlarıyla da takipçilerini eğlendirmeye devam ediyor. Son dönemlerde ise aşk hayatıyla da gündeme düşen Ezgi Mola, adeta neşe dağıtıyor.

Ezgi Mola

Şebnem Bozoklu

Sıradaki ünlü ise Altın Portakal En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Şebnem Bozoklu. Makyajla nasıl mükemmel bir değişim yaşadığına “Canım Ailem” dizisinde aldığı rolle tanık olmuştuk. Günlük yaşamında ağır makyajları pek tercih etmeyen Şebnem Bozoklu, duru haliyle de hayranlarından beğeni topluyor. Başarılı oyuncu, rol aldığı tiyatro oyunlarında, sinema filmlerinde ve televizyon dizilerinde sevenlerinden beğeni alıyor. Şebnem Bozoklu, geçtiğimiz zamanlarda ünlü gazeteci Kanat Atkaya ile evliliğini sosyal medya hesabından paylaşarak gündemde yer edindi.

Şebnem Bozoklu

Yeşim Salkım

Yaşadığı tartışmalarla son dönemlerde tekrar gündeme bomba gibi düşen Yeşim Salkım, oyunculuk kariyerinden şarkıcılığa kadar birçok yeteneğiyle seyirciyle buluştu. Güzelliği ve yaşadığı evliliklerle de adından bahsettirmeyi başaran Yeşim Salkım, makyaj yapmadığında da oldukça beğeni alan ünlülerden. Makyaj ürünleri sayesinde oldukça gösterişli olmasına rağmen, makyajsız haliyle de geniş bir hayran kitlesi mevcut olan sanatçı, yaşadığı evlilikler ve yaşadığı ilişkilerle de kendini konuşturuyor.

Yeşim Salkın

Dilan Çiçek Deniz

“Elidor Miss Turkey” yarışmasına 2014’te katılan ünlü oyuncu ikinci olan ve ardından Miami’de gerçekleştirilen kâinat güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil eden Dilan Çiçek Deniz, kariyerine önce mankenlikle başlayıp oyunculukla da devam ettirdi. Oynadığı dizilerle beğenileri kazanan Dilan Çiçek Deniz, güzelliğiyle de kendini konuşturuyor. Yapılan makyajlarla harika bir değişim yaşayan genç oyuncu, naturel haliyle başka biri gibi  farklı. Makyajsız haliyle de takipçilerini oldukça etkileyen güzel oyuncu, aşk hayatıyla da gündemde yer ediniyor ve kariyerinin basamaklarını hızlıca tırmanmaya devam ediyor.

Dilan Çiçek Deniz

Ebru Gündeş

Müzik kariyerine başladığı zamandan beri güçlü sesi ve şarkıları kadar aşk hayatıyla da gündemde söz konusu olan Ebru Gündeş, yapılan makyajla etkileyici bir görüntüye sahip oluyor. Sahnelerdeki ve ekrandaki büyülü haline alıştığımız ünlü sanatçının, bakım ve makyaj ürünleri kullanmadan tanınmayacak kadar bambaşka biri olmasa da çok değiştiği de bir gerçek. 2010 yılından beri Rıza Sarraf ile evliliğiyle sık sık kendinden söz ettiren Ebru Gündeş, bir çocuk annesi olsa da fit fiziğiyle hayranlarının ilgisini görmeye devam ediyor.

Ebru Gündeş

Helin Avşar

Helin Avşar Türk halkının gözünde hep genç kalamasıyla ve Hülya Avşar’ın kardeşi olmasıyla oldukça tanıdık. Bazı zamanlar yaşadığı aşklarla gündemde oldukça yer edinen Helin Avşar, farklı tarzlarıyla da hakkında oldukça çok konuşturdu. Makyaj yapmadığı zamanlarda şaşkına çeviren ve karşılaşanların tanımakta oldukça zorlandığı Helin Avşar, estetik yaptırdıktan sonra ise neredeyse kendini yeniden yarattı demek mümkün. Değişen saç rengi ve yüz hatlarıyla önceki hallerine benzemeyen Helin Avşar’ı görünce nutkunuzun tutulmaması imkansız diyebiliriz.

Helin Avşar

Muazzez Abacı

Klasik Türk müziğinin mükemmel güçlü ve çok başarılı kadın sanatçısı  olan Muazzaz Abacı, sanat kariyerine sayısız hafızalara kazınan şarkı bıraktı. Harika sesiyle hayranlarını büyüleyen sanatçı, makyajsız iken tanınmayacak kadar değişiyor. Makyaj ürünleriyle adeta başka birisine dönüşen Muazzez Abacı, kendini yeniden yaratmak için estekikler yaptırdı.

Muzzez Abacı

Deniz Çakır

Televizyon dizilerinde aldığı roller kadar özel hayatındaki gelişmelerle de gündemden hiçbir zaman silinmeyen Deniz Çakır, oyunculuk kariyerine başladığı ilk zamanlardan beri isminden söz ettirmeyi de başarıyor. “Yaprak Dökümü” dizisinde oyunculuğuyla parlayan yıldızı, makyaj ve kozmetik ürünler sayesinde öyle büyük değişim yaşıyor ki, makyajsız hallerini görenler adeta kim olduğunu anlayamıyor. Rol aldığı cesur sahnelerle de gündemde çok konuşulan Deniz Çakır, yaşadığı tartışmalar ve aşklarla da kendini hiçbir zaman unutturmadan gündemde yer alıyor. 2015’te başlayan “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisiyle de hayranlarını ekranlara kilitlemeyi başardı.

Deniz Çakır

Songül Öden

Songül Öden de makyajla sanki başka birisine dönüşebilen diğer bir ünlülerden. “Gümüş” dizisinde aldığı rolle yıldızı parlayan ve yayınlandığı sürece izleyici ekran başında tutmayı başaran oyuncu, sadece bu ülke genelinde değil, Ortadoğu’da da büyük bir üne kavuştu. Makyajsız haliyle epeyce sıradan ve soluk ciltli görünen ünlü oyuncu bu halde karşımıza çıktığında buradan kendisine bir ruj uzatma isteği geliyor. Aşk hayatıyla da adından bahsettiren Songül Öden, tiyatrocu Canberk Uçucu ile yaptığı evlilik ve boşanma süreciyle tüm ilgileri ve gözleri kendine çekmişti. Kerem Alışık ile 5 yıllık ilişkisi süresince de gündemde uzun süre kalan güzel oyuncu, onlarca tiyatro oyunu, televizyon dizisi ve sinema filminde rol almıştır.

Songül Öden

Büşra Pekin

Küçük dilinizi yutturacak bir değişim desek abartmış olmayız. Makyaj yapmamış haliyle tanınma şansı oldukça az olan BKM’nin oyuncusu Büşra Pekin, oyunculuk kariyerine sayısız tiyatro oyunu, televizyon dizisi ve sinema filmi eklemiştir. Genç yaşında ödülleri almayı başaran Büşra Pekin, kozmetik ürünleri kullandığında adeta başka birine bürünüyor. Hayranlarını büyüleyen samimi tavırları ve muhteşem oyunculuk yeteneğiyle tüm ülkede adını duyuran güzel oyuncu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla da beğeni topluyor. Büşra Pekin, özel hayatında uzun zamandır ünlü şarkıcı ve söz yazarı Ersay Üner ile birlikteliği vardır.

Büşra Pekin

Özge Gürel

“Kiraz Mevsimi” adlı dizide rol alan ve Öykü karakteriyle çok sevilen burada oldukça güzel bir çıkış yakalayan Özge Gürel, naturel güzelliğiyle sevilen oyunculardan. Makyajsız doğal haliyle oldukça değişiklik gösteren ve hayranlarını şok içinde bırakan güzel oyuncu, aşk hayatıyla da mercek altında bulunan ünlülerden. Aynı zamanda gastronomiye de ilgi duyan Özge Gürel, çok iyi yemek yaptığını da söylemeden edemiyor.  32 yaşındaki güzel oyuncu sosyal sorumluluk projelerinde de sık sık bulunarak büyük takdir alıyor. Özge Gürel, oldukça reting alan “Kiraz Mevsimi” dizisinde başrol olarak rol aldığı Serkan Çayoğlu ile güzel bir ilişki yaşıyor.

Özge Gürel

Hazal Kaya

Sadece Türkiye’de değil, bir dönem dünyanın güzel kadınları arasında da yerini alan Hazal Kaya, oyunculuk kariyeriyle beğeniler alan ünlülerden. “Aşk-ı Memnu” dizisiyle oyunculuk kariyerinde adeta dönüm noktası yaşayan ve naturel güzelliğiyle takipçilerini de etkileyen Kaya, makyajsız haliyle de herkes tarafından oldukça hoş bulunan oyunculardan. Makyaj yapmayı seven ve makyajlarında canlı renkleri kullanan Hazal Kaya, cilt temizliğini gül suyuyla yapıyor ve düzenli olarak peeling yaparak sade güzelliğini koruyor. Geçtiğimiz dönemlerde evlenen güzel oyuncu, dünyada beğenerek izlenen ‘Shameless’ adlı yabancı dizinin Türk versiyonunda aldığı rolle de beğeniliyor.

Hazal Kaya

Alina Boz

Alina Boz Rus annesi ve Bulgaristan göçmeni babasının kızı olan, küçük yaşlardan beri ekranlar önünde bulunan bir oyuncu. Genellikle hafif makyajlarıyle gördüğümüz güzel oyuncu, natürel güzelliği sayesinde hayranlarını büyülemeyi başarıyor. Kozmetik ürünleri kullandığında evrim geçiren ünlülerin tersine ise makyajsız da oldukça beğenilen Alina Boz, oyunculuk kariyerinde elde ettiği başarısıyla kendinden söz ettiriyor. 9 yaşından beri tiyatro eğitimi alan, rol aldığı reklam filmleri ve dizilerle gündemde olan Alina Boz’un sanılanın aksine Murat Boz ile bir akrabalığı bulunmuyor. Ünlü oyuncu, Sezen Aksu’nun kendisinden 17 yaş büyük oğlu Mithat Can Özer ile uzun zamandır güzel bir aşk yaşıyor.

Alina Boz

Serel Yereli

“Bodrum Masalı” dizindeki rolüyle adını duyurmayı başaran ve sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarıyla magazin gündemini sarsan Serel Yereli, “Mamma Mia” ile “Grease” gibi müzikallerde yer aldı. İngilizce, İtalyanca, İspanyolca ve Fransızca bilen Serel Yereli oldukça cesur pozlar vererek dikkatleri üzerine çekiyor. Londra’da müzik üzerine eğitim alan Yereli, makyajlı halinin aksine makyajsız ve doğal haliyle tanınmayacak kadar değişiyor.  Kozmetik ürünleri kullanmadan objektifler karşısına geçmeyi tercih etmeyen bu isim, ilerleyen dönemlerde de hakkında konuşturmaya devam edecek gibi duruyor.

Serel Yereli